Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A

Space

Liceum Ogólnokształcące w Wolsztynie jest sklasyfikowane w Rankingu Szkółi otrzymało tytuł Brązowej Szkoły.

 

Sukcesy uczniów 2012/2013

 

 

Sukcesy uczniów Liceum Ogólnokształcącego

im. Marii Skłodowskiej- Curie w Wolsztynie

rok szkolny 2012/2013

 

OLIMPIADY
 

Konrad Suchojad 3h Finalista etapu centralnego XXXIX Olimpiady Geograficznej
Izabela Suchojad 1b Finalistka etapu centralnego VII Olimpiady Wiedzy o Rodzinie
Grzegorz Piątek 1f Finalista etapu wojewódzkiego Olimpiady Solidarności i awans do finału ogólnopolskiego
Tomasz Kubik 2e Uczestnik etapu okręgowego XXXIX Olimpiady Geograficznej
Agnieszka Dzioch 2e Uczestniczka etapu okręgowego XXXIX Olimpiady Geograficznej
Dariusz Nowak 2g Uczestnik etapu okręgowego XXXIX Olimpiady Geograficznej
Katarzyna Nowicka 2g Uczestniczka etapu okręgowego XXXIX Olimpiady Geograficznej
Kinga Waśko 3e Uczestniczka etapu okręgowego XXXIX Olimpiady Geograficznej
Joanna Lulkiewicz 1b Uczestniczka etapu okręgowego VII Olimpiady Wiedzy o Rodzinie
Joanna Lulkiewicz 1b Finalistka etapu okręgowego XXXVII Olimpiady Artystycznej
Karolina Walkowiak 2h Uczestniczka etapu okręgowego VII Olimpiady Wiedzy o Rodzinie
Michalina Korzeniowska 2h Uczestniczka etapu okręgowego VII Olimpiady Wiedzy o Rodzinie
Martyna Mania 2c Uczestniczka etapu okręgowego VII Olimpiady Wiedzy o Rodzinie
Natalia Nowak 3b Uczestniczka etapu okręgowego VII Olimpiady Wiedzy o Rodzinie
Filip Michalski 2d Uczestnik etapu diecezjalnego XXIII Olimpiady Teologii Katolickiej
Sebastian Jąder 1b Uczestnik etapu okręgowego XXXVI Olimpiady Języka Niemieckiego
Anna Łozińska 3c Uczestniczka II etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
Szymon Adler 3c Uczestnik etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
Sandra Waśko 1e Uczestniczka etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
Mariusz Gawron 3a Uczestnik etapu okręgowego XXVI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej
Bartosz Zdunek 3b Uczestnik etapu okręgowego XLII Olimpiady Biologicznej
Bartosz Zdunek 3b Finalista etapu wojewódzkiego XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
Szymon Kalemba  1c Finalista etapu okręgowego XXXVII Olimpiady Artystycznej
Bartosz Brzeziński 2 i Finalista etapu okręgowego XXXVII Olimpiady Artystycznej
Jagoda Bednarz  1b Finalistka etapu okręgowego XXXVII Olimpiady Artystycznej
Szymon Kalemba 1c Finalista etapu okregowego I Olimpiady Solidarności Dwie dekady. 
Grzegorz Piątek 1f Zdobycie tytułu II Wicemistrza etapu okregowego i awans do etapu centralnego I Olimpiady Solidarności Dwie dekady.
Martyna Pilarczyk 3c Finalistka etapu okręgowego XXXIX Olimpiady Historycznej
Dominika Czaplewska 3c Finalistka etapu okręgowego XXXIX Olimpiady Historycznej
Anna Grześkowiak 3c Finalistka etapu okręgowego XXXIX Olimpiady Historycznej
Mikołaj Jankowiak 3b Finalista etapu wojewódzkiego XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
Bartek Wolański 2b Finalista etapu wojewódzkiego XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
Mariusz Gawron 3a Finalista etapu okręgowego Olimpiady Przedsiębiorczości
Marta Darcz 2b Finalistka etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności
Joanna Marciniak 2b

Finalistka etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności

Szymon Filip 2h Finalista etapu okregowego XXXIX Olimpiady Historycznej

KONKURSY
 

Sebastian Jąder 1b Zdobycie tytułu II Wicemistrza etapu regionalnego i awans do etapu finałowego III Ogólnopolskiego Dyktanda Języka Niemieckiego Das Deutsch Dyktat
Natalia Chwalisz 3c Wyróżnienie w konkursie recytatorskim „Poznańskie Dziewiątki”
Sebastian Jąder 1b Zdobycie I miejsca w Rejonowym Konkursie Prozatorsko-Poetyckim „Myśli nieuczesane” w kategorii proza.
Anna Łozińska 3c Zdobycie II miejsca w Rejonowym Konkursie Prozatorsko-Poetyckim „Myśli nieuczesane” w kategorii proza.
Arkadiusz Zawieja 2h Zdobycie wyróżnienia w Rejonowym Konkursie Prozatorsko-Poetyckim „Myśli nieuczesane” w kategorii proza.
Karolina Walkowiak 2h Zdobycie wyróżnienia w Rejonowym Konkursie Prozatorsko-Poetyckim „Myśli nieuczesane” w kategorii poezja.
Dawid Kubik 1f Finalista etapu powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej i awans do etapu wojewódzkiego tego konkursu
Natalia Nowak 3b Laureatka XII Przeglądu Poezji Śpiewanej "Liro ty moja śpiewna" w Pniewach
Olga Banaszyńska  3h Zdobycie 3 miejsca w Finale VI Konkursu Języka Angielskiego                i Niemieckiego, zorganizowanego przez Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Starym Tomyślu
Martyna Śliwa 1d Finalistka  Wielkopolskiego Konkursu "Supermatematyk" w kategorii klas pierwszych
Izabella Suchojad 1a Finalistka Wielkopolskiego Konkursu "Supermatematyk" w kategorii klas pierwszych 
Adrian Walkowiak 1d Finalista Wielkopolskiego Konkursu "Supermatematyk" w kategorii klas pierwszych
Bartosz Skrzypczak 2d Finalista Wielkopolskiego Konkursu "Supermatematyk" w kategorii klas drugich
Kamila Kliks 2e Zdobycie 3 miejsca w finale powiatowym Wielkopolskiego Konkursu "Supermatematyk" w kategorii klas drugich
Norbert Melerowicz 1a Finalista Wielkopolskiego Konkursu "Supermatematyk" w kategorii klas pierwszych

Agnieszka Sworowska

1b

Finalistka Wielkopolskiego Konkursu „Supermatematyk” w kategorii klas pierwszych 

Łukasz Franek

1a

Laureat etapu powiatowego Wielkopolskiego Konkursu  "Supermatematyk” w kategorii klas pierwszych 

Michalina Hallmann

1a

Finalistka Wielkopolskiego Konkursu „Supermatematyk” w kategorii klas pierwszych

Katarzyna Błoch

1a

Finalistka Wielkopolskiego Konkursu „Supermatematyk” w kategorii klas pierwszych 

Joanna Lulkiewicz

1b

Finalistka Wielkopolskiego Konkursu „Supermatematyk” w kategorii klas pierwszych liceum ogólnokształcącego

Wojciech Mirek

1b

Finalista Wielkopolskiego Konkursu „Supermatematyk” w kategorii klas pierwszych liceum ogólnokształcącego

Piotr Grabowski

1a

Laureat etapu powiatowego Wielkopolskiego Konkursu „Supermatematyk” w kategorii klas pierwszych liceum ogólnokształcącego

Joanna Żok

2b

Finalistka Wielkopolskiego Konkursu „Supermatematyk” w kategorii klas drugich liceum ogólnokształcącego

Łukasz Czaja

2a

Finalista Wielkopolskiego Konkursu „Supermatematyk”  w kategorii klas drugich liceum ogólnokształcącego

Paweł Pigłas

2a

Laureat etapu powiatowego Wielkopolskiego Konkursu „Supermatematyk” w kategorii klas drugich liceum ogólnokształcącego

Barbara Nowak 2e Zajęcie II miejsca zespołowo w Wielkopolskim Konkursie "Statystyka mnie dotyka"
Karolina Szczepaniak 2e Zajęcie II miejsca zespołowo w Wielkopolskim Konkursie "Statystyka mnie dotyka"
Kinga Zaremba 2e Zajęcie II miejsca zespołowo w Wielkopolskim Konkursie "Statystyka mnie dotyka"
Aleksandra Andrzejak 2c Zajęcie III miejsca w XXXIV Konkursie Literackim Szkół Ponadgimnazjalnych "Zielone Pióra"
Szymon Filip 2h Udział w II etapie konkursu językowego "Pokaż nam język"
Patrycja Humska 3b Udział w II etapie konkursu językowego "Pokaż nam język"
Agnieszka Sworowska 1b Udział w II etapie konkursu językowego "Pokaż nam język"
Sebastian Jąder 1b Udział w II etapie konkursu językowego "Pokaż nam język"
Natalia Tomiak 1e Udział w II etapie konkursu językowego "Pokaż nam język"
Renata Werner 2i Udział w II etapie konkursu językowego "Pokaż nam język"
Dawid Dziubiński 3d Zajęcie I miejsca w Międzyszkolnym Przeglądzie Zespołów Muzyki Rozrywkowej "Garaż nr 4" - Poznań 2013
Rafał Haremza 3d Zajęcie I miejsca w Międzyszkolnym Przeglądzie Zespołów Muzyki Rozrywkowej "Garaż nr 4" - Poznań 2013
Tomasz Tomys 3d Udział w finale Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego "Matematyka w zastosowaniach" - Leszno 2013
Tomasz Tomys 3d Zdobycie I miejsca w Konkursie Informatycznym "Tik?-TAK" w Wielkopolsce i Finalista tego konkursu na etapie centralnym
Natalia Chwalisz 3c Zdobycie III miejsca w Wielkopolskim Konkursie Poezji i Piosenki Niezależnej - Poznań 2013
Marta Mania 3a Wyróżnienie w kategorii "Solista" w Finale III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Rosyjskiej oraz nagroda specjalna - zaproszenie do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki na Łotwie
Renata Werner 2i Wyróżnienie w kategorii "Solista" w Finale III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Rosyjskiej
Joanna Marciniak 2b Finalistka etapu okręgowego XVII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej
Kinga Adamczak 2h Finalistka etapu okręgowego XVII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej
Agnieszka Dzioch 2e Laureatka etapu okręgowego XIV Konkursu Geologicznego
Izabella Suchojad 1a Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur" w kategorii Junior
Bartosz Skrzypczak 2d Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur" w kategorii Student
klasa 1a  

III miejsce w rejonie wielkopolski i XIV miejsce w kraju w Międzynarodowym Konkursie "Matematyka bez granic"

Marta Mania 3a I miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Złota Sosna" - Drezdenko 2013r.
Bartek Brzeziński 2i Nagroda Specjalna Instytutu Francuskiego w Polsce w IX Ogólnopolskim Festiwalu Krótkiego Metrażu Francuskojęzycznego
Anna Fliegier 2i Udział w Konkursie Recytatorskim "Poznańskie Dziewiątki"
Oskar Jasek 1e Udział w konkursie recytatorskim "Poznańskie Dziewiątki"
Marta Mania 3a Udział w XII Przeglądzie Poezji Śpiewanej "Liro ty moja śpiewna"
Paulina Zwierzyńska 1b Udział w XII Przeglądzie Poezji Śpiewanej "Liro ty moja śpiewna"
Julita Dziwis 1c Udział w XXXIV Konkursie Literackim Szkół Ponadgimnazjalnych "Zielone Pióra"
Bartosz Skrzypczak 2d Finalista Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego "Matematyka w zastosowaniach"
Klasa 1d   Zajęcie XI miejsca w rejonie wielkopolskim i XXXI miejsca w kraju w Międzynarodowym Konkursie "Matematyka bez granic"
Klasa 1b   Zajęcie XXI miejsca w rejonie wielkopolskim i LX miejsca w kraju w Międzynarodowym Konkursie "Matematyka bez granic"
Klasa 1e   Zajęcie XXXII miejsca w rejonie wielkopolskim w Międzynarodowym Konkursie "Matematyka bez granic"
Aleksandra Andrzejak 2c Zdobycie I miejsca w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Jestem Szefową" za rok szkolny 2011/2012
Anna Dutka 2c Udział w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Jestem szefową" - (wyniki- wrzesień 2013)
Aleksandra Andrzejak 2c Udział w VII Konkursie Literackim o nagrodę FanFila
Emilia Krawczyk 2h Udział w VII Konkursie Literackim o nagrodę FanFila

Grupa projektowa

 

Zajęcie II miejsca za projekt o chmielu w Projekcie e-szkoła Moja Wielkopolska

Skład grupy:

klasa 2b: Zuzanna Magdans, Agnieszka Kozubska, Kamila Prządka, Ilona Langowicz, Joanna Marciniak

klasa 2c: Daria Kliks, Hanna Buś, Hanna Banaszak, Dominika Gabała

klasa e: Sandra Kokot

klasa 2f: Agnieszka Zboralska

Sara Zarabska 2b Zajęcie III miejsca w X edycji konkursu "Katedra Uczniowska" w kategorii prezentacja multimedialna za pracę "Eutofizacja wód"
Weronika Marchwicka 2b Zajęcie III miejsca w X edycji konkursu "Katedra Uczniowska" w kategorii prezentacja multimedialna za pracę "Eutofizacja wód"
Anna Łozińska 3c Wyróżnienie w XIV Powiatowym Konkursie Młodych Talentów Literackich
Aleksandra Andrzejak 2c Zajęcie II miejsca w XIV Powiatowym Konkursie Młodych Talentów Literackich

 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE
 

Drużyna dziewcząt w składzie:  Julia Sammler, Weronika Maszner, Paulina Ososińska, Weronika Czaińska, Daria Rogozińska, Patrycja Stachowiak, Julia Skorupińska, Kamila Rozynek, Magda Skrzypczak zajęła I miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski w Unihokeju i awansowała do Finału Ogólnopolskiej Licealiady w Unihokeju, gdzie w składzie: Sammler Julia, Maszner Weronika, Ososińska Paulina, Czaińska Weronika, Rogozińska Daria, Stachowiak Patrycja, Rozynek Kamila zajęła IV miejsce.
 
Reprezentacja ZSO w składzie: Jagoda Siemczyk, Natalia Kiełbasa, Olga Stęsik, Dominika Bimkiewicz, Martyna Mania, Tomasz Kubik, Oskar Wieczorek, Filip Kwaśniewski, Kosma Olszewski, Nikodem Tomiak zajęła I miejsce w powiecie i awansowała do Finału Wojewódzkiego „Licealiady” w Pływaniu Drużynowym na dystansie 10 x 50m stylem dowolnym.
 
Drużyna naszej szkoły w składzie: Michał Wojtkowiak, Dawid Skompski, Hubert Wróblewski, Michał Myszkowski, Ernest Broniszewski, Kamil Skowroński, Nikodem Tomiak, Michał Żok, Dawid Śmidoda, Grzegorz Piątek, Michał Kramarek, Jakub Berger zajęła I miejsce w Mistrzostwach Powiatu i II miejsce w Mistrzostwach Rejonu Leszczyńskiego w Piłce Ręcznej Chłopców.
 
Drużyna naszej szkoły w składzie: Aleksandra Wieczorek, Kinga Siejek, Patrycja Kozłowska, Daria Kozłowska, Sandra Szarłata, Magdalena Walkowiak, Monika Walkowiak, Sandra Mikołajewicz, Marcelina Kurowska, Natalia Bartyzel, Sandra Wojtkowiak, Anna Gwiazdowska, Karolina Piątek, Paulina zajęła I miejsce w Mistrzostwach Powiatu i III miejsce w Mistrzostwach Rejonu Leszczyńskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt.
 
Drużyna w składzie  Hałuszczak Magdalena, Wojtaszak Lidia, Kowalewicz Kacper, Hallmann Michalina zajęła XIII miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski w szachach
 
Drużyna chłopców - Weiss Tomasz, Wojtkowiak Michał, Flieger Bartosz, Michalski Filip, Poniedziałek Miłosz, Cichy Sławomir, Janiszewski Marek, Jankowiak Mateusz, Pawelski Łukasz zajęła II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w siatkówce.
 
Drużyna dziewcząt w składzie: Świniarek Klaudia, Kozłowska Patrycja, Przybyła Patrycja, Kostrzewa Dominika, Adamczak Klaudia, Listosz Martyna, Kalitka Katarzyna zajęła I miejsce w Mistrzostwach Powiatu i IV w Mistrzostwach Rejonu w siatkówce.
 
Drużyna chłopców: Stachowiak Mikołaj, Staśkiewicz Oskar, Zieliński Jędrzej, Bednarczyk Kamil, Misiorny Robert, Bura Patryk, Grzywaczy Krzysztof, Kubik Tomasz, Wojtkowiak Michał, Wróblewski Hubert, Jankowiak Mateusz zajęła I miejsce w Mistrzostwach Powiatowych w koszykówce i zakwalifikowała się do rozgrywek rejonowych
 
Drużyna dziewcząt: Nowicka Katarzyna, Bartkowiak Izabela, Burmistrza Sara, Gawron Julia, Domagalska Julia, Kędziora Karolina, Michalewicz Marta, Początek Daria, Piskorska Milena, Biskup Joanna, Czarna Aleksandra, Kuczyk Marta, Hałuszczak Magdalena, Kozłowska Daria, Nowacka Katarzyna, Patelska Karolina, Kostrzewa Dominika, Mania Martyna zajęła II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w koszykówce
 
Drużyna w składzie: Wieczorek Aleksandra, Skorupinska Agnieszka, Wojtaszak Lidia zajęła I miejsce w Mistrzostwach Powiatu i III w Mistrzostwach Rejonu w tenisie stołowym
 
Drużyna w składzie: Lupa Robert, Piotrowski Igor, Krzyżanek Dawid, Rosiewicz Patryk zajęła II miejsce w Mistrzostwach Powiatu i IV w Mistrzostwach Rejonu w tenisie stołowym
 
Drużyna: Napieralska Karolina, Kalitka Katarzyna, Nowicka Katarzyna, Skorupińska Agnieszka, Burmistrza Sara, Sworowska Agnieszka, Lewandowska Martyna, Bartkowiak Agata, Ososińska Paulina, Gawron Julia, Bimkiewicz Dominika zajęła I miejsce w Mistrzostwach Powiatu i IX w Mistrzostwach Wielkopolski w sztafetowych biegach przełajowych.
 
Reprezentacja chłopców w składzie Nikodem Ptak, Olszewski Bartłomiej, Nadobnik Wojciech, Rosiewicz Patryk, Jasiewicz Artur, Toś Kamil, Czaja Łukasz, Radziński Dawid, Wojtaszek Kacper, Lisiewicz Tomasz zajęła XIII miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski w sztafetowych biegach przełajowych
 

Mistrzostwa Wielkopolski w indywidualnych biegach przełajowych

Burmistrza Sara – 7 miejsce

Skorupińska Agnieszka – 11 miejsce

Lewandowska Martyna – 25 miejsce

Gawron Julia – 36 miejsce 

Ptak Nikodem – 9 miejsce

Olszewski Bartłomiej – 17 miejce

Zajdel Krystian – 49 miejsce

 

Lekkoatletyka

 

Mistrzostwa Rejonu: 

Dobrowolska Izabela – 100m - I miejsce

Nowicka Katarzyna – 400m – 3 miejsce

Skorupińska Agnieszka – 800m – 3 miejsce

Burmistrza Sara – 1500m – 3 miejsce

Kuczyk Marta – w dal – I miejsce

Piskorska Milena – oszczep – 5 miejsce

Dąbrowska Katarzyna – wzwyż

Olszewski Bartłomiej – 1500m – 4 miejsce

Ptak Nikodem – 3000m – 2 miejsce

4x100m DZ  Dobrowolska, Kalitka, Kuczyk, Nowicka – 1 miejsce

 

Mistrzostwa Wielkopolski:

 

Dobrowolska Izabela – 100m - 5 miejsce

Nowicka Katarzyna – 400m – 8 miejsce

Skorupińska Agnieszka – 800m – 13 miejsce

Burmistrza Sara – 1500m – 10 miejsce

Kuczyk Marta – w dal –4  miejsce

Dąbrowska Katarzyna – wzwyż – 5 miejsce

Ptak Nikodem – 3000m – 9 miejsce

 
Drużyna dziewcząt: Przybyła Patrycja, Kostrzewa Dominika zajęła I miejsce w powiecie i IV w Mistrzostwach Rejonu w siatkówce plażowej
 

Podczas Mistrzostw Wielkopolski w biegach na orientację drużyna dziewcząt zajęła II miejsce, a chłopców XI.

Wyniki indywidualne:

Kalitka Katarzyna – 4 miejsce

Klaudia Świniarek – 11 miejsce

Stachowiak Kamila – 21 miejsce

Franek Łukasz – 11 miejsce

Olszewski Bartłomiej – 45 miejsce

Czaja Łukasz – 53 miejsce

Ropuszka Adam – 91 miejsce

Radziński Dawid – 106 miejsce