Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A

Space

Liceum Ogólnokształcące w Wolsztynie jest sklasyfikowane w Rankingu Szkółi otrzymało tytuł Brązowej Szkoły.

 

Sukcesy uczniów 2014/2015

OLIMPIADY

Agnieszka Sworowska  3b Finalistka etapu centralnego XLIV Olimpiady Biologicznej
Paweł Toś 1b Finalista etapu okręgowego XXX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
Magda Marcinkiewicz 2b Laureatka etapu okręgowego XXX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej i awans do etapu centralnego
Jakub Mikołajewski 1b Awans do etapu okręgowego XXX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
Martyna Śliwa 3d Finalistka etapu okręgowego Olimpiady Lingwistyki Matematycznej
Izabela Suchojad 3a Udział w etapie okręgowym IX Olimpiady Wiedzy o Rodzinie
Katarzyna Ruta 3h Udział w etapie okręgowym IX Olimpiady Wiedzy o Rodzinie
Paulina Kaczmarek 3e Udział w etapie okręgowym XLI Olimpiady Geograficznej
Aleksandra Czarna 3g Finalistka etapu okręgowego XLI Olimpiady Geograficznej
Mateusz Michnikowski 2g Finalista etapu okręgowego XLI Olimpiady Geograficznej
Wojciech Prządka 2g Udział w etapie okręgowym XLI Olimpiady Geograficznej
Patryk Krawczyk 3c Finalista etapu okręgowego LVI Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
Sebastian Jąder 3b Finalista etapu okręgowego XXXVIII Olimpiady Języka Niemieckiego
Paweł Toś 1b Awans do etapu wojewódzkiego XIX Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności
Marta Błoszyk 3b Finalistka etapu okręgowego XIX Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności
Sebastian Jąder 3b Finalista etapu centralnego LXI Olimpiady Chemicznej
Agnieszka Sworowska 3b Finalistka etapu okręgowego LXI Olimpiady Chemicznej
Adrian Walkowiak 3d Finalista etapu okręgowego LXI Olimpiady Chemicznej
Szymon Rozynek 1a Udział w etapie  okręgowym Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej
Jarosław Rapicki 1d Udział w etapie  okręgowym Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej
Cezary Waligóra 2a Udział w etapie  okręgowym Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej
Joanna Filipowiak 3h Laureatka etapu okręgowego  XLVI Olimpiady Języka Rosyjskiego
Kornelia Kaczmarek 3h Udział w etapie okręgowym XLVI Olimpiady Języka Rosyjskiego
Aleksandra Gaweł 3h Udział w etapie okręgowym XLVI Olimpiady Języka Rosyjskiego
Joanna Filipowiak 3h Awans do etapu centralnego Olimpiady Języka Angielskiego
Patryk Krawczyk 3c Finalista etapu okregowego IV Olimpiady Medialnej
Julia Czarnecka 1b Finalistka etapu okręgowego XLI Olimpiady Historycznej
Adam Marciniak 1e Finalista etapu okręgowego XLI Olimpiady Historycznej
Maria Tomys 2b Finalistka etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o "Solidarności"
Ewa Adamczak 2d Finalistka etapu okręgowego XXXIX Olimpiady Artystycznej- sekcja plastyki

KONKURSY

Weronika Czwojdrak

Filip Jański-Mały

Patryk Krawczyk

2b

2b

3c

Udział w Finale XI Konkursu Poezji Irlandzkiej  

 

Łukasz Franek

Patryk Kasprowiak

Julia Bernakiewicz

Kamil Górny

Filip Szyjakowski

Mateusz Błoszyk

Katarzyna Kalitka

Damian Bandel

Daniel Kromski

Bartosz Skrzypczak

Katarzyna Kozioł

Michalina Hallmann

 

 

I miejsce w III edycji projektu "e-Szkoła Moja Wielkopolska" za projekt " Smart House, czyli Fifna Chałupa za mało bejmów"

Grupa projektowa pracowała pod kierunkiem Pana Marcina Klessy

Wiktoria Kaczmarek 1b Wyróżnienie w Konursie Poezji Śpiewanej  - "Liro Ty moja śpiewna".
Patryk Krawczyk 3c Zdobycie głównej nagrody na II Ogólnoświatowym Festiwalu Języka Rosyjskiego w Petersburgu

Jakub Małecki

Jakub Mellerowicz

Marcin Piechocki

 

Agnieszka Walkowiak

Mateusz Michnikowski

Wojciech Prządka

1d

1d

1d

 

2g

2g

2g

I miejsce w finale w  VII edycji Zespołowego Konkursu "Statystyka mnie dotyka" zorganizowanego przez Urząd Statystyczny w Poznaniu.

 

 

III miejsce w finale  VII edycji Zespołowego Konkursu "Statystyka mnie dotyka" zorganizowanego przez Urząd Statystyczny w Poznaniu

Marcin Piechocki 1d Finalista Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego "Supermatematyk" w kategorii klas pierwszych 
Jarosław Rapicki 1d Finalista Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego "Supermatematyk" w kategorii klas pierwszych 
Szymon Rozynek 1a Finalista Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego "Supermatematyk" w kategorii klas pierwszych 
Jakub Komczyński 1a Finalista Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego "Supermatematyk" w kategorii klas pierwszych 
Adrian Golczak 1a Finalista Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego "Supermatematyk" w kategorii klas pierwszych 
Adam Smukała 1a Finalista Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego "Supermatematyk" w kategorii klas pierwszych
Jakub Małecki 1d Finalista Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego "Supermatematyk" w kategorii klas pierwszych
Anna Jazdon 1e Finalistka Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego "Supermatematyk" w kategorii klas pierwszych
Paweł Toś 1b Udział w Finale Powiatowym Konkursu Matematycznego "Supermatematyk" w kategorii klas pierwszych
Marcin Dolicher 2d Finalista Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego "Supermatematyk" w kategorii klas drugich 
Jonasz Czarny 2a Finalista Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego "Supermatematyk" w kategorii klas drugich 
Barbara Jacewicz 2a Udział w Finale Powiatowym Konkursu Matematycznego "Supermatematyk" w kategorii klas drugich
Piotr Wyrwiński 2a Udział w Finale Powiatowym Konkursu Matematycznego "Supermatematyk" w kategorii klas drugich
Mateusz Piechocki 2a Udział w Finale Powiatowym Konkursu Matematycznego "Supermatematyk" w kategorii klas drugich
Małgorzata Patalas 2d Udział w Finale Powiatowym Konkursu Matematycznego "Supermatematyk" w kategorii klas drugich
Bertram Raniś 2a Udział w Finale Powiatowym Konkursu Matematycznego "Supermatematyk" w kategorii klas drugich
Adrian Miśko 2a Udział w Finale Powiatowym Konkursu Matematycznego "Supermatematyk" w kategorii klas drugich
Szymon Rozynek 1a Zajęcie 3 miejsca w Finale Powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Jakub Mikołajewski 

1b Finalista konkursu "Matematyka w zastosowaniach"
Adam Rubczyński 3a Finalista konkursu "Matematyka w zastosowaniach"
Izabella Suchojad 3a Finalistka konkursu "Matematyka w zastosowaniach"
Martyna Śliwa 3d Finalistka konkursu "Matematyka w zastosowaniach"
Adrian Walkowiak 3d Finalista konkursu "Matematyka w zastosowaniach"
Agnieszka Sworowska 3b II miejsce w finale XII edycji projektu "Katedra uczniowska"
klasa 1b  

Zajęcie VII miejsca w rejonie wielkopolskim i jednocześnie XVIII miejsca w Polsce w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Matematyka bez granic"

klasa 1a  

Zajęcie XI miejsca w rejonie wielkopolskim i jednocześnie XXVI miejsca w Polsce w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Matematyka bez granic"

klasa 1d  

Zajęcie XVI miejsca w rejonie wielkopolskim i jednocześnie XXXIII miejsca w Polsce w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Matematyka bez granic"

klasa 1e  

Zajęcie XX miejsca w rejonie wielkopolskim w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Matematyka bez granic"

Natalia Waligóra 

Adam Smukała 

Piotr Marciniak 

2b

1a

1a

Finaliści XIX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Joanna Filipowiak

Kacper Wajs

Patrycja Pilarska

Łukasz Franek

Cezary Siejek

Martyna Lewandowska

3h

1d

1h

3a

3d

3d

Finaliści XV edycji Konkursu "Pokaż nam język"

Aleksandra Janeda 

Izabela Czaja 

1c

1c

Udział w Konkursie Literackim o Nagrodę Fanfila
Julia Ceglarek 1c Wyróżnienie w Rejonowym Konkursie Literackim "Myśli nieuczesane"
Sebastian Jąder 3b Zdobycie I miejsca w Rejonowym Konkursie Literackim "Myśli nieuczesane" w kategorii proza
Łukasz Franek 3a Zdobycie I miejsca w Rejonowym Konkursie Literackim "Myśli nieuczesane" w kategorii poezja
Nieformalna Grupa Teatralna  

Zdobycie głównej nagrody na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Francuskojęzycznych dla Licealistów.

Skład grupy: Patrycja Zielińska 1c, Wiktoria Kaczmarek 1b, Marcelina Hallmann 1d, Miłosz Stanek 1d, Kacper Mielcarek 1b, Norbert Obiegała 1c, Adam Burmistrzak 1c, Paulina Piętka 1b, Agata Szulc 1b

Zespół pracował pod kierunkiem Pań Iwony Joksz i Joanny Piosik

Paula Talukder 2g Zdobycie I miejsca w I Powiatowym Konkursie Gwarowym "Po naszymu nad Łebrą"
Cezary Waligóra 2a Zdobycie Nagrody Specjalnej Starosty Wolsztyńskiego w I Powiatowym Konkursie Gwarowym "Po naszymu nad Łebrą"
Jakub Komczyński 1a Uzyskanie bardzo dobrego wyniku w Międzynarodowym konkursie "Kangur Matematyczny"

Paweł Dziubiński

Adam Smukała

Jonasz Czarny

Martyuna Śliwa

1a

1a

2a

3d

Wyróżnienie w Międzynarodowym konkursie "Kangur Matematyczny"
Paulina Piątkowska 2b Finalistka Międzypowiatowego Konkursu Wiedzy o HIV i AIDS

Agnieszka Rapicka

Martyna Stankowska

3h

2g

Finalistki Konkursu Przyrodniczego PTOP "Salamandra"
Maria Tomys 2b Zajęcie I miejsca na Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim "Poznańskie Dziewiątki"
Marta Serwa   Zdobycie Grand Prix V Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Rosyjskiej dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
Patryk Krawczyk 3c Zdobycie I miejsca w kategorii: Soliści na V Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Rosyjskiej dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

Cicha Natalia ( kl.2a ), Gawron Julia (kl. 3g), Woga Wiktoria (kl.1d)

II miejsce w Drużynowych Mistrzostw Powiatu Wolsztyńskiego w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

Wach Jędrzej (kl.3d ), Weiss Wojciech (kl.2a), Magdans Jędrzej (kl.2a) i  Skorupiński Piotr (kl.1d).

II miejsce w Drużynowych Mistrzostw Powiatu Wolsztyńskiego w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

Wiktoria Woga 1d, Martyna Wachulak i Ewelina Włodarczak 1e, Ola Mania 2f. Kinga Kisielewicz 2h, Izabella Suchojad 3a, Natalia Kiełbasa i Jagoda Siemczyk 3g, Paulina Krzyżanek 1i oraz Oskar Piechocki 1a, Kamil Prządka 1c, Jakub Chrzanowski i Marcin Piechocki 1d, Mateusz Piechocki 2a, Olaf Lichocki i Krzysztof Matysik 2d, Oskar Wieczorek 3f.

I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu w sztafecie pływackiej.

Wojtek Weiss 2a, Kajetan Szrama 1f, Krystian Izydorczyk 2g, Cezary Siejek 3d, Tomek Horowski 2d, Kacper Gawron 2f, Michał Kramarek 3f, Bartosz Mrozek 1f, Michał Adamczewski, Hubert Błażejczak, Marek Duda, Michał Myszkowski, Dominik Nawracała i Grzegorz Piątek wszyscy z klasy3f. 

I miejsce w Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców

Daria Kozłowska, Laura Mikołajewicz, Ola Mania, Natalia Brychcy, Marika Wojciechowska, Malwina Stachowiak, Weronika Janczewska, Martyna Napierała, Monika Walkowiak, Anna Gwiazdowska, Estera Śmidoda i Joanna Stachowiak.

I miejsce w Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców

Martyna Wolańska 1g, Katarzyna Kalitka 3a, Katarzyna Zaremba 1e, Natalia Cicha 2a, Małgorzata Skorupińska 2f, Anita Kulus 2c, Zuzanna Otworowska 2h, Adrianna Feiffer 2f, Julia Gawron3g, Daria Skrzypczak 2e i Adrianna Czaja 2d

Udział w Finale Mistrzostw Wielkopolski w sztafecie przełajowej 10 x 800 metrów

Martyna Wolańska 1g  

II miejsce w biegu na 1500m w  Mistrzostwach  Rejonu Leszczyńskiego w Lekkiej Atletyce

Kacper Mielcarek  1B

III miejsce  w skoku wzwyż w  Mistrzostwach  Rejonu Leszczyńskiego w Lekkiej Atletyce

Wiktoria Pomian, Marika Wojciechowska, Laura Mikołajewicz, Malwina Stachowiak, Weronika Janczewska, Daria Kozłowska, Martyna Napierała, Monika Walkowiak, Lidia Sworowska, Aleksandra Mania, Estera Śmidoda, Natalia Brychcy

Zajęcie VI miejsca  w Finale wojewódzkim  Licealidy 2014/2015 w piłce ręcznej dziewcząt

Wiktoria Woga 1d, Martyna Wachulak 1e, Ola Mania 2f. Kinga Kisielewicz 2h, Jagoda Siemczyk 3g,  oraz Oskar Piechocki 1a, Kamil Prządka 1c, Marcin Piechocki 1d, Mateusz Piechocki 2a, Krzysztof Matysik 2d, Oskar Wieczorek 3f

Udział w Drużynowych Mistrzostwach Województwa w sztafecie pływackiej

Patrycja Zwanzig  2g,  Nikola Bukowska  2d,  Paulina Krzyżanek  1i , Ania Stephan  2b,  Ada Czaja  2d,  Marysia Wolnik  1g,  Martyna Przybyła  1h, Wiktoria Kunze  1h,  Marika Wojciechowska  1i, Roksana Moszak  3c  i Weronika Janczewska  1a.  

Zajęcie III miejsca i awans do finału wojewódzkiego Mistrzostw w Aerobicu Grupowym

Katarzyna Kalitka, Wiktoria Woga, Karina Domagała, Beata Wojtkowiak, Patrycja Pilarska, Roksana Świtalska, Wiktoria Pomian, Aleksandra Bąkowska, Paulina Krzyżanek, Olga Zielonka, Dorota Wojtkowiak

Zajęcie IV miejsca na  Mistrzostwach Rejonu Leszczyńskiego w piłce siatkowej dziewcząt 

Krystian Górny , Dominik Nawracała, Hubert Błażejczak, Cezary Siejek, Artur Gawrylczyk, Wiktor Grinig, Mateusz Kostrzewa, Norbert Kwiecień.

I miejsce na Mistrzostwach Powiatu Wolsztyńskiego w piłce nożnej chłopców szkół ponadgimnazjalnych 

 

Jakub Berger 3g, Filip Łukaszewski 2c, Oskar Brychcy 2c, Krystian Jung 1f, Mateusz Siputa 1f, Norbert Ciesielski 1f, Albert Dziemba 1f, Klaudiusz Kaźmierczak 1d.

I miejsce na Mistrzostwach Powiatu  Wolsztyńskiego w Unihokeju dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych

 

Kamila Rozynek 3e, Monika Walkowiak 3e, Martyna Napierała 3e, Daria Kozłowska 3g, Weronika Janczewska 1a, Monika Rozynek 1d.

II miejsce na Mistrzostwach Powiatu  Wolsztyńskiego w Unihokeju dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych

 

Patrycja Zwanzig  2g,  Nikola Bukowska  2d,  Paulina Krzyżanek  1i , Ania Stephan  2b,  Ada Czaja  2d,  Marysia Wolnik  1g,  Martyna Przybyła  1h, Aleksandra Grabowska 1e, Roksana Moszak  3c  i Weronika Janczewska  1a.

Zajęcie XVI miejsca w Finale Wojewódzkich Mistrzostw w Aerobicu Grupowym

 

Michalina Hallmann 3a, Agnieszka Wojtaszak 1e, Marta Wawrzynowicz 1b i Jakub Mikołajewski 1b (21 m.)

Udział w Finale  Wojewódzkim Licealiady w szachach drużynowych

 

Jędrzej Wach 3d, Daniel Zandecki 3d i Piotr Skorupiński 1d

Zajęcie V miejsca w finale wojewódzkim Licealiady  w badmintonie

Mateusz Kostrzewa i Wiktor Roguszka

Mistrzostwa Rejonu Leszczyńskiego w Plażowej Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców - III miejsce

 

Beata Wojtkowiak i Wiktoria Woga

Mistrzostwa Rejonu Leszczyńskiego w Plażowej Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców - IX miejsce

 

Krystian Górny, Dominik Nawracała, Hubert Błażejczak, Piotr Sosnowski, Wiktor Gryning, Mateusz Kostrzewa i Norbert Kwiecień

III miejsce Mistrzostwa Rejonu Leszczyńskiego w piłce nożnej chłopców

 

Martyna Wolańska 1g (srebrny medal)  Laura Szafran 1g, Klaudia Kaminiarczyk 1e, Daria Skrzypczak 2e, Natalia Wójcik 2e, Natalia Cicha 2a, Patryk Krauze 1f, Andrzej Mielcarek 1g, Norbert Kwiecień 1h

Finał Województwa Wielkopolskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców

 

W roku szkolnym 2014/2015 Liceum Ogólnokształcące w Wolsztynie kolejny raz znalazło się w ścisłej czołówce rywalizacji sportowych w województwie. Dnia 18 czerwca 2015 na uroczystym podsumowaniu rywalizacji w ramach Licealiady w Luboniu otrzymaliśmy puchar oraz certyfikat na zakup sprzętu sportowego od Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska” jako jedna z sześciu wyróżnionych szkół.