Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A

Space

Liceum Ogólnokształcące w Wolsztynie jest sklasyfikowane w Rankingu Szkółi otrzymało tytuł Brązowej Szkoły.

 

Sukcesy uczniów 2016/2017

OLIMPIADY

 

Paweł Toś

3b

Finalista etapu centralnego XXXII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

Miłosz Marlewski

3a

Finalista etapu centralnego XV Olimpiady Lingwistyki Matematycznej

Julia Czarnecka

3b

Finalistka etapu centralnego XLVI Olimpiady Biologicznej

Marta Milczyńska

2c

Udział w etapie okręgowym IV Olimpiady Wiedzy o Turystyce

Remigiusz Ludwiczak

3h

Udział w etapie okręgowym IV Olimpiady Wiedzy o Turystyce

Martyna Lulkiewicz

2b

Awans do etapu okręgowego XV Olimpiady Lingwistyki Matematycznej

Maciej Czarny

1a

Finalista etapu okręgowego XV Olimpiady Lingwistyki Matematycznej

Jarosław Rapicki

3d

Finalista etapu okręgowego XXX Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

Marta Milczyńska

2c

Finalistka etapu okręgowego XLIII Olimpiady Geograficznej

Emilia Musiał

2e

Finalistka etapu okręgowego XLIII Olimpiady Geograficznej

Angelika Lorenc

3f

Finalistka etapu okręgowego XLIII Olimpiady Geograficznej

Olga Starkowska

1z

Finalistka etapu okręgowego XLIII Olimpiady Geograficznej

Paweł Dziubiński

3a

Finalista etapu okręgowego XXIV Olimpiady Informatycznej

Wiktoria Kosicka

2c

Finalistka etapu okręgowegoVI  Olimpiady Medialnej

Filip Skrzypczak

3c

Finalista etapiu okręgowego  VI Olimpiady Medialnej

Jakub Małecki

3d

Finalista etapiu okręgowego  VI Olimpiady Medialnej

Bartek Prządka

3d

Finalista etapiu okręgowego  VI Olimpiady Medialnej

Maria Matuszewska

2e

Finalistka etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności

Dorota Wojtkowiak

3b

Finalistka etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności

Paweł Toś

3b

Finalista etapu okręgowego XLVI Olimpiady Biologicznej

Jakub Mikołajewski

3b

Finalista etapu okręgowego XLVI Olimpiady Biologicznej

Martyna Lulkiewicz

2b

Udział w etapie okręgowym Olimpiady Literatury i Języka Polskiego 

Zofia Weiss

1h

Udział w etapie okręgowym XLI Olimpiady Artystycznej w sekcji plastyki 

Martyna Lulkiewicz

2b

Udział w etapie okręgowym XLI Olimpiady Artystycznej w sekcji plastyki 

Agata Jankowiak

3a

Awans do etapu okręgowego XLI Olimpiady Artystycznej w sekcji plastyki 

Jakub Komczyński

3a

Awans do etapu okręgowego XXIX Olimpiady Filozoficznej 

Ewa Chybin

2c

Finalistka etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Mediach

Marta Skorupińska

1d

III miejsce zespołowo w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach

Maria Stachowiak

1d

III miejsce zespołowo w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach

Martyna Skrzypczak

1d

III miejsce zespołowo w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach

Adam Marciniak

Ewa Chybin

Dominika Tomiak

Patryk Kubicki

 

3e

2c

2c

2e

 

Finaliści etapu okręgowego XLIII Olimpiady Historycznej

 

Magdalena Drgas

2c

Finalistka etapu okręgowego Olimpiady Solidarności. Dwie dekady Historii

Dagmara Pańczuk

2c

Finalistka etapu okręgowego Olimpiady Solidarności. Dwie dekady Historii

Szymon Rozynek

3a

Finalista II etapu X Olimpiady "Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego"

Hałuszczak Bartosz

2a

Finalista II etapu X Olimpiady "Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego"

 

   
     

 

KONKURSY

Maciej Czarny,

Jakub Zmuda,

Michał Hordecki,

Miłosz Grocholewski,

Maria Nowaczyk

Maria Stachowiak,

Marta Skorupińska

Michał Nowak

Magdalena Roguszka

Nikola Pempera

Damian Piter

Aleksandra Buda

Noemi Buj

Magdalena Stefan

Tomasz Czaja

Marta Kwinto

Michalina Piotrowska

Michalina Otworowska

Wojciech Gindera

1a

1a

1a

1a

1a

1d

1d

1b

1b

1c

1e

2b

2e

2d

2d

2d

2d

2d

2a

Półfinaliści XV edycji Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego „Supermatematyk”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Maciej Czarny

Jakub Zmuda

Michał Hordecki

Marta Skorupińska

Magda Stefan

1a

1a

1a

1d

2d

Finaliści XV edycji Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego "Supermatematyk"

 

 

 

Kacper Mielcarek,

Beata Stasińska

Patryk Ratajczak

Julia Napieralska

Dominika Ślebioda

Ewa Chybin

Julia Czarnecka

Żaneta Ciesielska

3b

2d

1z

2b

1c

2c

3b

2h

I miejsce w konkursie „Myśli nieuczesane” w kat. proza

II miejsce w konkursie "Myśli nieuczesane" w kat. proza

nagroda w konkursie "Myśli nieuczesane"

wyróżnienie w konkursie "Myśli nieuczesane" w kat. proza

wyróżnienie w konkursie "Myśli nieuczesane" w kat. proza

I miejsce w konkursie "Myśli nieuczesane" w kat. poezja

wyróżnienie w konkursie "Myśli nieuczesane" w kat. proza

wyróżnienie w konkursie "Myśli nieuczesane"

Karolina Małycha

Patrycja Krawczyk

 

2c

2c

 

III miejsce w konkursie "Myśli nieuczesane" kat. poezja

wyróżnienie w konkursie "Myśli nieuczesane" kat. śpiew

 

Hubert Wawrzkiewicz

 

2a

 

Udział w Konkursie Literackim "Manufaktura Słowa"

 

Marta Milczyńska

2c

Wyróżnienie w II etapie konkursu " Lesen gehen..."

Daniel Hoffmann

2h

Udział w II etapie konkursu "Lesen gehen..."

Adrian Golczak

Anna Jazdon

Piotr Marciniak

Jakub Mikołajewski

Marcin Piechocki

Jarosław Rapicki

Szymon Rozynek

Adam Smukała

Robert Szuwarski

Kacper Wajs

3a

3d

3a

3b

3d

3d

3a

3a

3a

3d

Udział w IV edycji drużynowego konkursu Wielkopolskie Mecze Matematyczne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Julia Skorupińska

1b

Wyróżnienie w finale VIII Konkursu Recytatorskiego Poznańskie Dziewiątki

Ireneusz Papież

Jonasz Tepper

2f

1h

Udział w finale Konkursu Recytatorskiego Poznańskie Dziewiątki

 

Szymon Rozynek

3a

Finalista konkursu "Matematyka w zastosowaniach"

Adam Smukała

3a

Finalista konkursu "Matematyka w zastosowaniach"

Jakub Mikołajewski

3b

Laureat (III m.)  konkursu "Matematyka w zastosowaniach"

Marcin Piechocki

3d

Finalista konkursu "Matematyka w zastosowaniach" (wyróżnienie)

Jarosław Rapicki

3d

Finalista konkursu "Matematyka w zastosowaniach"

klasa 1a

 

Zajęcie IX miejsca w rejonie i jednocześnie XX w kraju w międzynarodowym konkursie "Matematyka bez granic"

 

klasa 1d

 

Zajęcie X miejsca w rejonie i jednocześnie XXV w kraju w międzynarodowym konkursie "Matematyka bez granic"

klasa 1e/1z  

Zajęcie XVII miejsca w rejonie i jednocześnie XXXIV w kraju w międzynarodowym konkursie "Matematyka bez granic"

 

klasa 1b   Zajęcie XVIII miejsca w rejonie i jednocześnie XXXVI w kraju w międzynarodowym konkursie "Matematyka bez granic"

Bogumiła Brambor

Marta Maćkowiak

Wiktoria Piskorz

1z

1z

1z

Zajęcie II miejsca w klasyfikacji zespołowej na Mistrzostwach Klas Mundurowych w Biegu Patrolowym

Maciej Czarny

 

1a

 

Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny"

 

Jakub Zmuda

 

1a

 

Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny"

 

Marcin Piechocki

 

3d

 

Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny"

 

Michał Nowak

Dominika Tomiak

Julia Adamczak

Marta Buśko

Jędrzej Horowski

Martyna Jakuboszczak

Magdalena Marciniak

Maria Matuszewska

Martyna Matysiak

Klaudia Prekiel

Kacper Siejek

Paulina Studzińska

Adrian Śmidoda

Jakub Zając

Patrycja Nawracała

 

1b

2c

2e

2e

2e

2e

2e

2e

2e

2e

2e

2e

2e

2e

2f

 

Zajęcie III miejsca drużynowo w XVII Konkursie Wiedzy o Powiecie Wolsztyńskim

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adam Marciniak

3e

II miejsce w XVII Ogólnopolskim Konkursie na Pracę z Literatury

Julia Napieralska

2b

III miejsce w XVII Ogólnopolskim Konkursie na Pracę z Literatury

Patrycja Witkowska

2d

Wyróżnienie II stopnia w XVII Ogólnopolskim Konkursie na Pracę z Literatury

Joanna Patalas 1h Finalistka XVII Ogólnopolskiego Konkursu na Pracę z Literatury

Aleksandra Barczewska

1h

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie "Kto i co pomaga uczyć się języka rosyjskiego"

Karolina Waligórska

1h

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie "Kto i co pomaga uczyć się języka rosyjskiego"

Marta Ścipniak

2a

Wyróżnienie w Powiatowym konkursie Piosenki Obcojęzycznej SING and WIN

Martyna Lulkiewicz

2b

Wyróżnienie w Powiatowym konkursie Piosenki Obcojęzycznej SING and WIN

Wiktoria Radomska

Jan Krawczyk

Patryk Ratajczak

1z

1z

1z

Udział w Wielkopolskim Turnieju Klas Policyjnych

Szymon Rozynek

 

Dominik Kaźmierczak

Wojciech Gindera

3a

 

1a

2a

Finalista etapu wojewódzkiego XL edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

 

II miejsce w etapie powiatowym Turnieju Wiedzy Pożarniczej

III miejsce w etapie powiatowym Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Martyna Lulkiewicz

Jędrzej Kocjan

2b

2c

Udział w Międzynarodowym Festiwalu Francuskojęzycznych Filmów krótkometrażowych FrankoFilm
Beata Stasińska 2d I miejsce w XVII Powiatowym konkursie Młodych Talentów Literackich

Daria Furmaniak

Dominika Hoffmann

Weronika Kasprzak

Zofia Malicka

Michał Nowak

Marcin Sterna

Aleksandra Szczepaniak

Kacper Wajs

Katarzyna Zaremba

2d

3e

1h

1g

1b

3b

1h

3d

3e

Udział w II etapie Ogólnopolskiego Konkursu "Pokaż nam język" - kat. jezyk angielski

 

 

 

 

 

 

 

Przemysław Augustyniak

Tomasz Czaja

Julia Gawrońska

Michał Hordecki

Sandra Kasperska

Remigiusz Ludwiczak

Zuzanna Maniarska

Maria Milczyńska

Adrian Moszka

Nikola Pempera

Oliwia Pinecka

Martyna Przybyła

Malwina Przywecka

Julita Rajchowicz

Denis Salamon

Emilia Serwa

Filip Skrzypczak

Urszula Szuwarska

Robert Szuwarski

Paulina Świniarska

Wiktoria Tomys

Agnieszka Wojtaszak

Olga Zielonka

Kalina Kędziora

Weronika Tomaszewska

1d

2d

1g

1a

2h

3h

1c

2c

3c

1b

3h

3h

3h

2a

2a

1h

3c

3b

3a

1g

2e

3e

3i

2d

2b

Udział w II etapie Ogólnopolskiego Konkursu "Pokaż nam język" - kat. jezyk niemiecki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jakub Mikołajewski

3b

Zdobycie tytułu Taona w Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym "Lwiątko"

Bartosz Hałuszczak

 

2a

 

Wyróżnienie w Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym "Lwiątko"

Szymon Rozynek

 

3a

 

Wyróżnienie w Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym "Lwiątko"

 

Marcin Piechocki

 

3d

 

Udział w V Ogólnopolskim Forum Młodych Chemików

 

Marta Serwa

 

 

II miejsce na VI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Rosyjskiej  - kat. solista

 

Tomek Sobierajski

 

 

Udział  w finale VI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Rosyjskiej

 

Zofia Weiss

Marta Ścipniak

Martyna Lulkiewicz

Katarzyna Zaremba

 

1h

2a

2b

3e

 

Udział w etapie rejonowym Konkursu Poezji Irlandzkiej

 

 

 

 

 

   
Marta Staniszewska 3g Finalistka etapu wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego "Salamandra"
Ewa Chybin 2c

Udział w Ogólnopolskim Turnieju Reportażu im. Wandy Dybalskiej

Ewa Chybin

Kacper Mielcarek

Martyna Lulkiewicz

Julia Napieralska

Karolina Jureczka

Beata Stasińska

2c

3b

2b

2b

1c

2d

Udział w konkursie Literackim o tytuł FanFila

 

 

 

 

 

     

Jędrzej Kocjan

Maria Wysokińska

Angelika Pabich

Martyna Lulkiewicz

Jakub Konieczny

Julia Jokiel

Kacper Mielcarek

Miłosz Stanek

Adam Burmistrzak

Patrycja Zielińska

Norbert Obiegała

2c

2c

2b

2b

1c

1b

3b

3d

3c

3c

3c

Udział w III Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Frankofońskich dla licealistów

SUKCESY SPORTOWE

V miejsce w Finale Wojewódzkim Licealiady w Szachach Drużynowych Dziewcząt i Chłopców:

Skład drużyny: Rozynek Szymon  kl. 3a, Tomys Wiktoria kl. 2e, Wawrzynowicz Marta kl. 3b, Wojtaszak Agnieszka kl. 3e

 

 Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców:

II miejsce: Kostrzewa Milena kl.2d, Hała Weronika kl. 1b, Wojtaszak Daria kl. 1b

III miejsce: Skorupiński Piotr kl.3d, Waligórski Paweł kl.3d, Olszewski Wojciech kl.1d

 

I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt

Skład drużyny: Wojtkowiak Beata 3e, Domagała Karina 3g, Pajchrowska Marta 1g, Biskup Aleksandra 1b, Roguszka Magdalena 1b, Górecka Alicja 1f, Malcherek Monika 1f, Wojtaszak Daria 1b, Mała Weronika 2c, Pańczuk Dagmara 2c

Awans i zajęcie V miejsca w Mistrzostwach Rejonu w Piłce Siatkowej Dziewcząt

Skład drużyny: Woga Wiktoria  3d, Samek Małgorzata 3e, Wojtkowiak Beata 3e , Pajchrowska Marta 1g, Biskup Aleksandra 1b, Roguszka Magdalena 1b, Górecka Alicja 1f, Malcherek Monika 1f, Wojtaszak Daria 1b

 

I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Koszykowej Dziewcząt

Skład drużyny: Wiktoria Kunze 3h, Aleksandra Bąkowska 3h, Karolina Weiss 2h, Zuzanna Drgas 2g, Barbara Misiorna 2e, Teresa Drgas 1d, Martyna Skrzypczak 1d Aleksandra Jeton 1e, Alicja Król 1e

Awans i zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Rejonu w Piłce Koszykowej Dziewcząt

Skład drużyny: Wiktoria Kunze 3h, Aleksandra Bąkowska 3h, Zuzanna Drgas 2g, Barbara Misiorna 2e, Teresa Drgas 1d, Martyna Skrzypczak 1d, Maria Stachowiak 1d

 

I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych 

skład zespołu: Wojciech Olszewski 1d (indywidualnie III m.), Jakub Jurga 1f, Daniel Seidel 1z, Filip Pawłowski 1z, Dawid Koza 1g

II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych 

skład zespołu: Antonina Szczepaniak 1g (indywidualnie III m.), Patrycja Witkowska 2d, Daria Hoffmann 1z, Marta Ścipniak 2a

Udział w Finale Mistrzostw Wielkopolski w biegach przełajowych:

indywidualnie - Antonina Szczepaniak 1g

drużyna chłopców: Gracjan Cupryś 2d, Wojciech Olszewski 1d, Jakub Jurga 1f, Daniel Borowski  1z, Filip Pawłowski 1z, Dawid Koza 1g

 

III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Siatkowej

skład zespołu: Jan Jąder 1a, Norbert Pietrzak 1a, Jan Janiszewski 1d, Dawid Koza 1g, Jan Skibiński 1f, Norbert Ciesielski 3f, Wojciech Gindera 2a, Bartosz Hałuszczak 2a, Daniel Dudziak 3a, Michał Kaczmarek 3a, Oskar Piechocki 3a

 

III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Koszykowej

Skład zespołu: Jan Jąder 1a, Błażej Biniaś 1d, Hugo Filipowski 1g, Michał Basiński 2d, Marcin Walkiewicz 3e, Norbert Ciesielski 3f, Maciej Filip 3h, Norbert Kwiecień 3h, Mateusz Prządka 3h

 

III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej

Skład zespołu: Jan Skibiński 1z, Kacper Utrata 1z, Bartosz Nawrot 2a, Krzysztof Balcerek 2e, Jędrzej Horowski 2e, Kacper Siejek 2e, Mateusz Lewandowski 3f, Bartosz Mrozek 3f, Kajetan Szrama 3f

Awans i zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Rejonu w Piłce Ręcznej w tym samym składzie.
 

I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Pływaniu

Skład drużyny: Marcin Piechocki 3d, Eryk Grześkowiak 2c, Tobiasz Konieczny 2g

 
Finał Wojewódzki Licealiady w Streetballu

Teresa Drgas 1d,  Zuzanna Drgas 2g,  Barbara Misiorna 2e,  Karolina Weiss 2h. (miejsca V - VIII)
 

Mistrzostwa Wielkopolski w Indywidualnych Biegach na Orientacje w klasyfikacji drużynowej dziewczat - I miejsce

skład drużyny: Katarzyna Nowacka 1h, Marta Kwinto 2d, Patrycja Witkowska 2d, Nikola Kuberska 1f

 

Mistrzostwa Wielkopolski w Indywidualnych Biegach na Orientację w klasyfikacji drużynowej chłopców - I miejsce

skład drużyny: Gracjan Cupryś - 2d, Dawid Antkowiak - 1b, Daniel Seidel - 1z, Wojciech Olszewski - 1d

 
Indywidualne Mistrzostwa Wielkopolski w Lekkiejatletyce



Katarzyna Nowacka - 1h - III miejsce w biegu na 200m.

Wojciech Olszewski -1d finalista w biegu na 1500m

Jakub Jurga -1f - finalista w biegu na 1500m.
 

I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Halowej Piłce Nożnej

skład drużyny: Michał Basiński 2d, Norbert Ciesielski 3f, Jan Dolicher 2b, Jan Jąder 1a, Dawid Kaźmierczak 2a, Radosław Kot 2g, Bartosz Plura 2d, Jan Skibiński 1f, Patryk Witkowski 3d, Norbert Kwiecień 3h

Awans i zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Rejonowych w Halowej Piłce Nożnej w tym samym składzie.

 

III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej

skład drużyny: Michał Basiński 2d, Jan Dolicher 2b, Jan Jąder 1a, Dawid Kaźmierczak 2a, Radosław Kot 2g, Bartosz Plura 2d, Jan Skibiński 1f, Patryk Witkowski 3d, Dawid Koza 1g, Marek Bartkowiak 2d