Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A

Space

Liceum Ogólnokształcące w Wolsztynie jest sklasyfikowane w Rankingu Szkółi otrzymało tytuł Brązowej Szkoły.

 

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2011/2012

 

KONKURSY I OLIMPIADY 2011/2012

W etapach szkolnych różnych konkursów uczniowie brali udział 352 razy.

W etapie powiatowym uczniowie brali udział 185 razy.

W etapach wojewódzkim, rejonowym lub okręgowym – 368 razy ( w tym w konkursach zespołowych – np. Matematyka bez granic, Wielkopolski Konkurs o energetyce jądrowej, „Sprawni jak żołnierze”)

W etapie centralnym olimpiad lub konkursach ogólnopolskich uczniowie uczestniczyli 86 razy.

W konkursach międzynarodowych uczestniczyło 64 uczniów, a wyróżnionych zostało 5 uczniów. (Kangur, Lwiątko, Bóbr)

 

KONKURS/ OLIMPIADA

 

ETAP POWIATOWY

ETAP WOJEWÓDZKI REJONOWY LUB OKRĘGOWY

( UCZEŃ, KLASA)

ETAP CENTRALNY

( UCZEŃ, KLASA)

ETAP MIĘDZYNARODOWY

 

Konkurs Języka Niemieckiego

w Starym Tomyślu

Cebrowska Margarita 2b – udział w finale regionalnym (7 m.)

Wiktoria Czernecka 2e- udział w finale regionalnym

Dworczak Magdalena 2e - udział w finale regionalnym

Michalska Julita 1i

 

 

 

XXII Olimpiada Teologii Katolickiej

 

  1. Kaczmarek 3c

P. Brychcy 1g- udział

 

 

 

Wojewódzki Konkurs Recytatorski Psalmów

 

Natalia Chwalisz 2c –laureatka

 

 

Ogólnopolski Konkurs Biblijny

 

 

Joanna Marciniak 1b (7 m.)

K. Adamczak 1h                                      I. Czerniak 2b

 

 

Olimpiada Fizyczna

 

 

Jacek Sobierajski 3a– udział

 

 

 

Międzynarodowy Konkurs Fizyczny "Lwiątko 2012"

 

 

 

 

 

Bartosz Skrzypczak 1d – tytuł Taona

 

Konkurs Fizyczny w ramach projektu „Fizyka jest ciekawa”

 

 

Laureaci etapu okręgowego

Karol Ścipniak 3a

Jacek Sobierajski 3a

Natalia Kłosińska 3a

Jerzy Bąk 3a

Tomasz Wośkowiak 3a

 

 

 

Wielkopolski Konkurs o energetyce jądrowej

 

 

Klasa 3aIII miejsce

( 30 osób)

 

 

 

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „KANGUR”

 

 

 

Joanna Marciniak 1b - wyróżnienie

Łukasz Czaja 1a - wyróżnienie

Filip Szymon 1h - wyróżnienie

Mikołaj Knoll 2d – wyróżnienie

„Matematyka bez granic”

 

 

1a – V miejsce

1d – XVI miejsce

1a – X miejsce

1d – XXIX miejsce

 

Wielkopolski Konkurs Matematyczny „SUPERMATEMATYK”

 

Klasy I:

Ł. Czaja 1m.

J. Biskup 2m.

M. Stachowiak 3m.

Jakub Wajs 7m.

T. Wajs 1e – 8m

E. Nijaka 1e – 12m.

Klasy II:

K. Donaj  1m

I. Matysiek 2m.

T. Tomys  3m.

M. Knoll  4m.

K. Sierżant 5m.

Klasy I:

Łukasz Czaja 62 m

Joanna Biskup 109 m.

Mikołaj Stachowiak 119m.

 

Klasy II

K. Donaj  59m

T. Tomys 65m.

M. Knoll  125m

Karolina Sierżant

udział

 

 

Konkurs Języka Angielskiego - Kolegium Języków Obcych w Starym Tomyślu

Udział w finale:

A.Tomiak -3a-6m

D. Początek 1h

Udział:

D. Zmuda -6m

E.Filipiak 2h -7m.

Z.Rybicka 2h-9m

N. Janik 3h

H. Joksz 3h

A.Liczbańska 2h

P. Kędziora 2h

K. Sarbak 2h

 

 

 

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

 

Anna Zbierska 2h

Anna Maria Łozińska 2c

Katarzyna Nowacka 1g

 

 

Powiatowy Konkurs Młodych Talentów Literackich

Anna Łozińska 2claureatka

 

Wyróżnienie:

Aleksandra Dach 1b

Aleksandra Andrzejak 1c

Olga Stęsik 1e

 

 

 

Konkurs poetycki „Zielone Pióra”

 

Aleksandra Andrzejak 1c – II miejsce

 

 

Konkurs recytatorski „Poznańskie dziewiątki”

 

Natalia Chwalisz – I miejsce

 

 

Ogólnopolski Konkurs na reportaż

 

 

Jagoda Kaczmarek - udział

 

Ogólnopolski Konkurs „Taki jestem”

 

 

Michał Kut - laureat

 

V Ogólnopolski Konkurs Prozatorski „Czas na debiut”

 

 

Michał Kut – I miejsce

 

 

 

Olimpiada Filozoficzna

 

 

Paulina Waluk 2c

 

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

 

Tomasz Golec 3a

 

 

Konkurs na CV i list motywacyjny”- organizator MCK

Karolina Hajduk 3b

 

 

 

Olimpiada Biologiczna

 

Marta Woźna 3b

Mateusz Łukaszewski 3b

 

 

Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności

 

Dominika Sokołowska- 27 m.

 

 

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

 

A.Lewandowska 2g

A. Buszewska 3g

K. Filipowiak 2b

 

 

Olimpiada Geograficzna

 

Greta Jęśkowiak 3d

Natalia Bartyzel 2h

 

 

XIII Konkurs Geologiczny

 

 

Tomasz Kubik 1e –1m.

 

 

Tomasz Kubik – III m

 

 

Ogólnopolski Konkurs „Gumowy surowiec II”

 

 

Miejsce IV (1b)

Magdans Zuzanna, Piosik Magdalena, Wajs Jakub, Wojtkowiak Michał, Zalisz Paweł,

Zarabska Sara

 

 

Ogólnopolski konkurs chemiczny „Alchemik”

 

 

Srebrne wyróżnienie (3b):

M. Kut, B.Kut, M. Gabryel, Ł.Łukaszenko, M. Woźna, M. Obrempalska, D. Trafalska, J.Kmiecik, M.Heinrich

 

Ogólnopolski konkurs chemiczny „Alchemik”

 

 

Złote wyróżnienie:

W. Wolska 3b

 

XXXVIII Olimpiada Historyczna

 

Konrad Suchojad 2hawans

Wiktoria Czernecka 3e

Finalistka – cz. ustna

 

Udział:

Aneta Wójcicka 3c

Dominika Czaplewska 2c

Anna Grześkowiak 2c

Martyna Pilarczyk 2c

Konrad Suchojad – 17m. -finalista

 

Mistrzostwa Powiatu Wolsztyńskiego w piłce koszykowej dziewcząt

I miejsce:

K.Paszkowska3f D.Drgas 3f

I.Mazur 3g

J.Maj 3g

N.Cieślik 3d

N.Piątyszek 3d

K.Hajduk 3b

I.Bartkowiak 1a

M.Hałuszczak 1a

J.Domagalska 1h

M.Michalewicz 1b

S.Burmistrzak1e

D.Warlikowska2e

 

 

 

Mistrzostwa Rejonu Leszczyńskiego w piłce koszykowej dziewcząt

 

III miejsce:

Paszkowska Klaudia

Drgas Dominika

Mazur Izabela

Maj Joanna

Cieślik Natalia

Piątyszek Natalia

Hajduk Karolina

Bartkowiak Izabela

Hałuszczak Magdalena

Domagalska Julia

Michalewicz Marta

 

 

Mistrzostwa Powiatu Wolsztyńskiego w aerobiku grupowym

II miejsce:

A.Wieczorek 3e

W.Kowalczak 3e

J.Wita 3c

P.May 3c

M.Jaskuła 3c

M.Gruszka 2b

N.Albreht 2b

K.Szczepaniak 1e

K.Sroka 2g

W.Mazurkiewicz

A.Myssak 2g

 

 

 

Mistrzostwa Rejonu Leszczyńskiego w aerobiku grupowym

 

VI miejsce:

A.Wieczorek 3e

W.Kowalczak 3e

J.Wita 3c

P.May 3c

M.Jaskuła 3c

M.Gruszka 2b

N.Albreht 2b

K.Szczepaniak 1e

K.Sroka 2g

W.Mazurkiewicz 2d

A.Myssak 2g

 

 

Mistrzostwa Powiatu Wolsztyńskiego w piłce koszykowej

(I miejsce)

Korecki N. 3e

Roszewicz P. 2e

Stachowiak M. 1a

Staśkiewicz O.1a

Zieliński J. 1a

Kubik T. 1e

Kubik M. 2e

Misiorny R. 1e

Grzywaczyk K. 2d

Bura P. 2d

Bednarczyk K. 1a

Sekuła d. 3e

Izydorczyk A. 3e

 

 

 

Mistrzostwa Rejonu Leszczyńskiego w piłce koszykowej – Rawicz

 

(I Vmiejsce)

Korecki N. 3e

Roszewicz P. 2e

Stachowiak M. 1a

Staśkiewicz O.1a

Zieliński J. 1a

Kubik T. 1e

Kubik M. 2e

Misiorny R. 1e

Grzywaczyk K. 2d

Bura P. 2d

Bednarczyk K. 1a

 

 

Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej dziewcząt

I miejsce:

Wieczorek Aleksandra

Siejek Kinga

Wajman Violetta

Wawrowicz Aleksandra

Joksz Hanna

Wojciechowska Zuzanna

Sokołowska Dominika

Kozłowska Patrycja

Ososińska Paulina

Kurowska Marcelina

Bartyzel Natalia

Waśko Kinga

Szarłata Sandra

Kruk Katarzyna

Walkowiak Magdalena

 

 

 

Mistrzostwa Rejonu w piłce ręcznej dziewcząt

 

I miejsce:

Wieczorek Aleksandra

Siejek Kinga

Wajman Violetta

Wawrowicz Aleksandra

Joksz Hanna

Wojciechowska Zuzanna

Sokołowska Dominika

Kozłowska Patrycja

Ososińska Paulina

Kurowska Marcelina

Bartyzel Natalia

Waśko Kinga

Szarłata Sandra

Kruk Katarzyna

 

 

Mistrzostwa Wielkopolski w piłce ręcznej dziewcząt

 

 

VII miejsce:

Wieczorek Aleksandra

Siejek Kinga

Wajman Violetta

Wawrowicz Aleksandra

Joksz Hanna

Wojciechowska Zuzanna

Sokołowska Dominika

Kozłowska Patrycja

Ososińska Paulina

Kurowska Marcelina

Bartyzel Natalia

Waśko Kinga

Szarłata Sandra

Kruk Katarzyna

 

 

 

Finał Wojewódzki Licealiady w indywidualnych biegach na orientację

 

 

Grabiec Mikołaj 2m

Mały Mateusz 11m.

Olszewski Bartłomiej 18m.              Jęśkowiak Sara 3m.

Jęśkowiak Greta 2m.

Nowicka Katarzyna42m.

Stachowiak Kamila 7m.

 

 

 

Finał Wojewódzki Licealiady w sztafetowych biegach na orientację

 

I miejsce:

Jęskowiak Sara

Jęśkowiak Greta

Świniarek Karolina

IV miejsce:

Olszewski Bartosz

Grabiec Mikołaj

Wróbel Dawid

 

 

 

Mistrzostwa Powiatu Wolsztyńskiego w halowej piłce nożnej

 

II miejsce:

P. Roszewicz 2g

T. Lisiewicz 2a

J. Bauta 2a

K. Skowroński 1f

D. Kula 2d

E. Broniszewski 2d

A. Papierz 2d

F.Kwaśniewski2d

K. Broniszewski3b

M.Dąbrowski3e

 

 

 

Mistrzostwa Powiatu Wolsztyńskiego w piłce nożnej chłopców- ORLIK

 

 

I miejsce:

P.Roszewicz2e

J. Bauta2a

E.Broniszewski2d

K.Broniszewski3b

M.Dąbrowski3e

D.Wróbel3d

R.Lupa2d

S.Lichy2a

A.Papierz2d

Ł.Kusior2g

 

 

 

Mistrzostwa Rejonu w piłce nożnej chłopców- ORLIK

 

 

IV miejsce:

P.Roszewicz2e

J. Bauta2a

E.Broniszewski2d

K.Broniszewski3b

M.Dąbrowski3e

D.Wróbel3d

R.Lupa2d

S.Lichy2a

A.Papierz2d

Ł.Kusior2g

 

 

Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej plażowej dziewcząt

I miejsce:

W. Wolska 3b

S. Prządka 3a

II miejsce:

D. Kostrzewska 1i

P. Przybyła 1e

 

 

 

Mistrzostwa Rejonu w piłce siatkowej plażowej dziewcząt

 

VII miejsce:

W. Wolska 3b

S. Prządka 3a

 

 

Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej plażowej chłopców

 

 

I miejsce:

B.Fliegier 2g

T. Weiss 2d

II miejsce:

M. Poniedziałek 2b

K. Broniszewski 3b

 

 

 

Mistrzostwa Rejonu w piłce siatkowej plażowej chłopców

 

V miejsce:

B.Fliegier 2g

T. Weiss 2d

 

 

Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym chłopców

I miejsce:

Balcerek Bernard

Broniszewski Kacper

Lupa Robert

Piotrowski Igor

D. Krzyżanek

 

 

 

Mistrzostwa Rejonu w tenisie stołowym chłopców

 

III miejsce:

Balcerek Bernard

Broniszewski Kacper

Lupa Robert

Piotrowski Igor

 

 

Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym dziewcząt

I miejsce:

Wieczorek Aleksandra

Skorupińska Agnieszka

Wojtaszak Lidia

Bargiel Agnieszka

 

 

 

Mistrzostwa Rejonu w tenisie stołowym dziewcząt

 

 

III miejsce:

Wieczorek Aleksandra

Skorupińska Agnieszka

Wojtaszak Lidia

Bargiel Agnieszka

 

 

Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej chłopców

 

I miejsce:

Utrata Dawid

Skupniewicz Mariusz

Żok Michał

Wiśniewski Tomasz

Wróblewski Hubert

Izydorczyk Adrian

Jędrzejczak Jacek

Sekuła Damian

Gessner Kamil

Skompski Dawid

Gruszka Wojciech

Wojtkowiak Michał

 

 

 

Mistrzostwa Rejonu w piłce ręcznej chłopców

 

Udział:

Utrata Dawid

Skupniewicz Mariusz

Żok Michał

Wiśniewski Tomasz

Wróblewski Hubert

Izydorczyk Adrian

Jędrzejczak Jacek

Sekuła Damian

Gessner Kamil

Skompski Dawid

Gruszka Wojciech

Wojtkowiak Michał

 

 

Mistrzostwa Powiatu w siatkówce dziewcząt

 

 

I miejsce:

Wolska Wiktoria

Prządka Sandra

Hajduk Joanna

Przybyła Patrycja

Kostrzewa Dominika

Świniarek Klaudia

Kozłowska Patrycja

Adamczak Klaudia

Stachowiak Kamila

Listosz Martyna

Konieczek Karolina

Hoffman Sandra

Cieślik Natalia

 

 

 

 

 

Mistrzostwa Rejonu w siatkówce dziewcząt

 

 

V miejsce:

Wolska Wiktoria

Prządka Sandra

Hajduk Joanna

Przybyła Patrycja

Kostrzewa Dominika

Świniarek Klaudia

Kozłowska Patrycja

Adamczak Klaudia

Stachowiak Kamila

Listosz Martyna

Konieczek Karolina

Hoffman Sandra

Cieślik Natalia

 

 

 

Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach przełajowych chłopców

II miejsce:

Ptak Nikodem

Olszewski Bartłomiej

Lisiewicz Tomasz

Radzimski Dawid

Grabiec Mikołaj

Łukaszenko Łukasz

Balcerek Bernard

Makowski Michał

Kwaśniewski Filip

Paluch Dariusz

 

 

 

Finał Licealiady w Sztafetowych Biegach przełajowych chłopców

 

XV miejsce:

Ptak Nikodem

Olszewski Bartłomiej

Lisiewicz Tomasz

Radzimski Dawid

Grabiec Mikołaj

Łukaszenko Łukasz

Balcerek Bernard

Makowski Michał

Kwaśniewski Filip

Paluch Dariusz

 

 

Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt

I miejsce:

Bimkiewicz Dominika

Skorupińska Agnieszka

Kuczyk Marta

Jęśkowiak Sara

Jęśkowiak Greta

Kasia Nowicka

Burmistrzak Sara

Bartkowiak Agata

Siemczyk Malwina

M.Strauchman

R.Śronkowska

 

 

 

Finał Licealiady w Sztafetowych Biegach przełajowych dziewcząt

 

 

VII miejsce:

Bimkiewicz Dominika

Skorupińska Agnieszka

Kuczyk Marta

Jęśkowiak Sara

Jęśkowiak Greta

Nowicka Katarzyna

Burmistrzak Sara

Bartkowiak Agata

Siemczyk Malwina

Strauchman Martyna

Śronkowska Renata

 

 

 

Mistrzostwa Wielkopolski w indywidualnych Biegach Przełajowych

 

Skorupińska Agnieszka Burmistrzak Sara Kuczyk Marta   Ptak Nikodem Jasiewicz Artur Radzimski Dawid

 

 

Mistrzostwach Powiatu Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Pływaniu

I miejsce:

Bimkiewicz Dominika

Mania Martyna

Siemczyk Malwina

Stęsik Olga

Korecki Norbert

Kubik Marcin

Kubik Tomasz

Waciński Dawid

Dąbrowski Mateusz

Skorupińska Agnieszka    Nowicka Kasia Kwaśniewski Filip

 

 

 

Finał Wojewódzki XIII Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Pływaniu

 

XXVI miejsce:

Bimkiewicz Dominika

Mania Martyna

Siemczyk Malwina

Stęsik Olga

Korecki Norbert

Kubik Marcin

Kubik Tomasz

Waciński Dawid

Dąbrowski Mateusz

Skorupińska Agnieszka

 

 

Mistrzostwa Powiatu Wolsztyńskiego w piłce siatkowej chłopców

II miejsce:

Bartosz Fliegier

Cichy Sławomir

Miłosz Poniedziałek

Filip Michalski

Tomasz Weiss

Dawid Kula

Mikołaj Grabiec

Broniszewski Kacper

Wojtkowiak Michał

 

 

 

Mistrzostwa Powiatu Wolsztyńskiego w piłce nożnej dziewcząt

I i II miejsce:

Edyta Ciesielska

Ososińska Paulina

Rothe Pauljna

Siejek Kinga

Lesnik Klaudia

W. Czaińska

Orwat Kasia

Kliks Kamila

Wajs Tatiana

Walosik Weronika

Sarbak Ania

Wojtaszak Lidia

Skorupińska Julia

Albreht Natalia

Mazurkiewicz Weronika

Rogozinska Daria

 

 

 

Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Wolsztyńskiego w szachach dziewcząt

II miejsce (1)

 

 

 

Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Wolsztyńskiego w szachach chłopców

I miejsce (4)

 

 

 

Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Wolsztyńskiego w szachach dziewcząt

M. Buśko

 

 

 

Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Wolsztyńskiego w szachach chłopców

K. Kowalewicz

D. Waciński

J. Brzoza

T. Wośkowiak

 

 

 

Mistrzostwa Wielkopolski w szachach/ Konin

 

M. Buśko

 

 

Mistrzostwa Wielkopolski w szachach/ Poznań

 

Buśko Monika

Wojtaszak Lidia

Kacper Kowalewicz (3 m.)

Waciński Dawid

Brzoza Jakub

 

 

Mistrzostwa Rejonu Leszczyńskiego w LA

 

Olszewski Bartłomiej

Skorupińska Agnieszka

Bimkiewicz Dominika

Dobrowolska Izabela

Lewandowska Martyna

Szpakowski Michał

Kuczyk Marta

Burmistrzak Sara

Nowicka Katarzyna

Dąbrowski Mateusz

Lisiewicz Tomasz

Ptak Nikodem

Dąbrowska Katarzyna

Murawska Marta

Stasiłowicz Anna

Piechna Arkadiusz

 

 

Finał Wojwódzki Licealiady w LA

 

Bimkiewicz Dominika        1500m - 15 miejsce Nowicka Katarzyna  800m – 9 miejsce Dąbrowska Katarzyna wzwyż – 3miejsce   Murawska Marta wzwyż – 2 miejsce Stasiłowicz Anna wzwyż – 11 miejsce

 

 

Diversity 2012

Programowanie robotów

 

 

I ETAP:.

A.Brudło 1a

K. Sierżant 2a

M. Stachowiak 1a

F. Szyjakowski 1d

 

High School Programing Laeague 2011/2012

 

 

 

I etap:

Dawid Dziubiński 2d

Ogólnopolski Konkurs Informatyczny TIC-TAC

 

II etap:

Tomasz Tomys

Dariusz Paluch

 

 

IV Wielkopolski Konkurs Filmowy „Bezpieczny Internet”

 

Udział:

K. Jankowiak

M. Adamczyk, A.Flieger

W.Wielgosz

P.Paszak

N. Tomiak

I. Piotrowski

J. Pijanowska

Z. Magdans

J. Marciniak

A. Kozubska

M. Kubiak

 

 

 

Międzynarodowy Konkurs Wiedzy Informatycznej Bóbr

 

 

 

Udział:

T. Tomys

D. Paluch

F. Kwaśniewski

R. Lupa

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

K. Kliks – 1e -IIm

A. Zawada -1f – IVm

T. Wajs- 1e- Vm.

 

 

 

Zawody sportowo obronne „Sprawni jak żołnierze”

 

Zespół VII  miejsce

A.Wita 1f

J.Skorupińska 1f

W.Czaińska 2f

Zespół VIII miejsce:

M. Palicki 2f

D. Matysiak 2f

M.Joksz 2f

 

 

Wielkopolski Konkurs Filmowy

„Uzależnienia w obiektywie kamery”

 

III miejsce:

K. Jankowiak

M. Adamczyk

A. Fliegger

 

 

Wojewódzki konkurs „Pokaż nam język”

 

Ewa Filipiak -2h – VI miejsce